fbpx

lek. Monir Oskar Sleiman

Okulista

Dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskałem 30 sierpnia 2005 roku. W 2008 r. rozpocząłem specjalizację z okulistyki w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, jednak już wcześniej pracowałem w wielu ośrodkach okulistycznych, takich jak: Klinika Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz na oddziałach okulistycznych szpitali we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i w Dzierżoniowie. Od 2013 roku pracuję również w Klinice Okulistycznej grupy OPTEGRA, a wiosną 2014 roku uzyskałem tytuł specjalisty chorób oczu.

Pracując w wielu dolnośląskich ośrodkach okulistyki miałem szansę na naukę u boku doświadczonych specjalistów. Obserwowałem zarówno procedury dotyczące diagnozy oraz leczenia, jak i samego spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Empatia, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z Pacjentem, to moim zdaniem jedna z najważniejszych cech dobrego lekarza. Przy każdej okazji staram się ją w sobie rozwijać.

 

Do wiosny 2015 roku pełniłem ponad 700 ostrych dyżurów, dzięki czemu zyskałem duże doświadczenie, zwłaszcza w zakresie stanów nagłych dotyczących narządu wzroku. Uważam, że dla lekarza bezpośredni kontakt z Pacjentem jest fundamentem do reakcji w kolejnych przypadkach, gdyż ułatwia postawienie trafnej diagnozy, ustalenie skutecznych metod leczenia, a w efekcie szybszej i doskonalszej pomocy.

W okulistyce pasjonuje mnie jej ciągły dynamiczny rozwój i postęp techniczny. Jest ona jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Co roku pojawiają się nowe, jeszcze nowocześniejsze metody diagnostyki, obrazowania i leczenia chorób. Obserwuję je, aktywnie szukam i staram się z nich korzystać w codziennej pracy. Regularnie, aktywnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach okulistycznych, stale podnosząc własne kwalifikacje i zakres umiejętności. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). W 2014 r. brałem udział w zjeździe European Board of Ophthalmology w Paryżu.

Uprawiam aktywnie sport, uwielbiam sporty zimowe i odpoczynek nad wodą. Pasjonują mnie podróże, lubię gotować i dobrze mi to wychodzi, tak przynajmniej mówią bliscy i przyjaciele.