fbpx

dr n. med. Krystyna Agopsowicz

Specjalista okulistyki

znany lekarz

Jestem lekarzem, który w okulistyce widział już mnóstwo złożonych problemów. Do mojej pracy podchodzę z pasją i nieustanną ciekawością. Należę także do Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego ESA oraz Polskiego Towarzystwa Strabologów. Na co dzień zajmuję się: leczeniem zeza i oczopląsu u dzieci i dorosłych, leseroterapia siatkówki, zabiegami laserem YAG, leczeniem AMD w tym zabiegi iniekcji doszklistkowych.

W 1978 r. ukończyłam Wrocławską Akademię Medyczną. Przez 10 lat pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym we Wrocławiu. Następne 10 lat spędziłam w Wojewódzkim Dziecięcym Szpitalu Leczenia Zeza w Sobótce, gdzie pełniłam funkcję Ordynatora Oddziału oraz Dyrektora Szpitala.

Swoje specjalizacje uzyskałam kolejno w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym we Wrocławiu oraz w Klinice Ocznej we Wrocławiu. Od 1983 roku, przez 18 lat, prowadziłam własną praktykę okulistyczną – Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny przy ul. Stawowej we Wrocławiu, gdzie operowałam zeza, również u Pacjentów dorosłych. W ramach rozwoju zawodowego brałam udział w licznych stażach i konferencjach zagranicznych, w tym w konferencji w Kyoto (2014).

Poza godzinami pracy czas wolny spędzam aktywnie uprawiając sport: rower, golf, pływanie, a zimą- narciarstwo.

lek. Krystyna Agopsowicz