fbpx

lek. Karolina Agopsowicz-Spławska

 

Specjalista okulistyki

znany lekarz

Ukończyłam medycynę w Perugii we Włoszech, jako członek kola naukowego pod kierownictwem profesora Fiore. Uzyskałam specjalizację w Polsce, w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie realizowałam pracę dydaktyczną, ale również badawczą, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu jaskry oraz wysokiej krótkowzroczności.

Nieustannie staram się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę zawodową poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach specjalistycznych, takich jak kongresy w Kopenhadze, Mediolanie, Marsylii, Londynie czy Kyoto. W 2008 roku odbyłam staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, jako stypendystka Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego. Jestem autorką prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych oraz referatów wygłaszanych na konferencjach i szkoleniach okulistycznych. Jestem członkinią Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.

Moim głównym obszarem zainteresowania jest okulistyka dziecięca, a szczególnie leczenie zachowawcze i chirurgiczne choroby zezowej. W codziennej pracy ważny jest dla mnie przyjazny kontakt z Pacjentem, w którym kluczową rolą odgrywa stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, poprzez zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim empatyczne podejście do problemów osób dorosłych oraz dzieci.

Karolina Agopsowicz