fbpx

lek. Wojciech Marek

Ortopeda

W 2009 roku ukończyłem studia medyczne na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a w roku 2017- specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Również od 2017 pełnię funkcję Zastępcy Ordynatora oddziału Ortopedii i Traumatologii w Szpitalu MSWiA we Wrocławiu. Od 2018 roku jestem pracownikiem Centrum Medycznego “Na dobra i na złe” w Opolu.

Ortopedia to nie tylko moja praca, ale także pasja, która nie kończy się w momencie wyjścia z budynku szpitala, lecz trwa cały czas. Swoje zamiłowanie do ortopedii od lat rozwijam- szkoląc się i poszerzając swoje zdolności na wielu konferencjach oraz szkoleniach zagranicznych i krajowych. Od kilku lat zajmuje się również badaniami medycznymi w dziedzinach łączących inżynierię i medycynę. Moim szczególnym zainteresowaniem jest endoprotezo plastyka stawów (biodrowego, kolanowego), artroskopia (kolan, barków) oraz chirurgia stopy. Od początku przygody z ortopedią zajmuje się także sportowcami. Opiekowałem się zawodnikami podczas turniejów tenisowych ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Byłem lekarzem piłkarskiego klubu Ekstraklasy WKS Śląsk Wrocław.

Należę do: ESSKA (Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii), EFORT (Europejskiej Federacji Narodowych Towarzystw Ortopedycznych i Traumatologicznych), międzynarodowej organizacji ortopedów SICOT, PTOiTR (Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego), PFAS (Polskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowo Goleniowego) oraz posiadam licencję lekarską PZPN.

marek ortopeda

Wykonywane zabiegi i badania:

  •  USG: barku, kolana, stawu skokowego, stawu biodrowego
  • Drobne zabiegi: wykorzystanie PRP w urazach i zmianach przeciążeniowych.
  • Operacje: Artroskopia kolana (w tym rekonstrukcje ACL, szycie łąkotek, rekonstrukcje chrzęstne), stawu skokowego oraz stawu barkowego.
  • Zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Paluch koślawy stopy (hallux), palców młoteczkowatych, zespołów cieśni nadgarstka.